Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvojí pohled na totéž aneb americká spravedlnost

19. 3. 2009

Dvojí pohled  na totéž aneb americká spravedlnost

 

Spojené státy ve středu vyzvaly Kubu k okamžitému propuštění všech politických vězňů. Výzva je obsažena v komuniké amerického ministerstva zahraničí k středečnímu šestému výročí zatčení 75 kubánských disidentů, kteří pak byli odsouzeni k těžkým trestům.


"Tito lidé byli odsouzeni k trestům od 14 do 30 let vězení za to, že nenásilným způsobem požadovali politické, sociální a hospodářské reformy. Vyzýváme kubánskou vládu k jejich okamžitému propuštění, k propuštění ostatních politických vězňů a k přijetí kroků ke zlepšení situace v oblasti lidských práv na Kubě," citoval z komuniké mluvčí ministerstva Robert Wood.

Výzva byla zveřejněna týden poté, co Senát Spojených států odhlasoval zmírnění amerického embarga vůči Kubě. Prezident toto rozhodnutí ještě nepotvrdil.

Kuba: Političtí vězni tu nejsou

Kubánská vláda říká, že na ostrově žádní političtí vězni nejsou, a vězněné disidenty označuje za agenty placené a řízené Spojenými státy.


Ve Washingtonu bylo ve středu také oznámeno odsouzení někdejšího poradce bývalého prezidenta George Bushe ke dvěma a půl letům vězení kvůli zpronevěře 600.000 dolarů (asi 12 milionů korun) z fondu na podporu demokracie na Kubě. Bývalý poradce Felipe Sixto odešel z Bílého domu loni v březnu, kdy aféra vypukla. Vinu přiznal loni v prosinci a peníze vrátil, napsala agentura AFP.

                   

Dovětek : myslím si, a tady se odvolám  na kauzu  Bubeník – Pilip, ale i na další  dnes již běžně známé skutečností, že   Spojené státy mají na totéž dvojí metr. Za boj proti terorismu, který vychází jejího území  / viz teroristické akce proti Kubánské republice a ochrana teroristů Posada a  další, jejich financování, financování protikubánských teroristických uskupení na Floridě, stejně tak jako financování podvratných aktivit  na kubánském území na kterém se přímo podílí a  které   financuje vláda  Spojených států za prostý  výsměch spravedlností do  tváře. Spojené státy podvracejí politické společenské  a občanské  uspořádání na  Kubě a na to také využívá a také platí disent a jeho aktivisty, to známe i  od  nás, to  jsou dle  Spojených států „ političtí vězní  “ a na svém území a ve svých věznicích  drží  v soudně zmanipulovaných soudních procesech  Kubánce, kteří bojovali proti terorismu, jenž přímo podporuje či podporovala  vláda Spojených států, a  ty odsoudil soud v Miami na několikanásobné doživotními  tresty odnětí svobody, přitom odmítá dát rodinným příslušníkům  víza k návštěvám svých blízkých. Je si třeba zamést před  svým prahem a pak pokazovat na jiné a také nepodporovat všemi  dostupnými a protizákonnými prostředky rozvrat  v jiných zemích. Kdyby totiž   na území Spojených států kdokoliv  vyvíjel  takovouto činnost, myslím- si, že  by   se to neobešlo  bez  odsouzení k doživotnímu vězení. Fond  na podporu „ demokracie “ a to nejen v USA, ale i u nás, do kterého  jdou státní  finanční prostředky  je dostatečně  výmluvný.