Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministerstvo veřejného zdraví hlásí na Kubě celkem 212 případů COVID-19

Ministerstvo veřejného zdraví hlásí na Kubě celkem 212 případů COVID-19 a 12 pacientů, kteří se zotavili.
 

Zpráva z 31. března říká,

že k 31. březnu přibylo 26 nových pacientů nakažených COVID - 19, kteří byli pozitivní mezi 444 testovanými během předchozích 24 hodin, z toho 25 kubánských občanů a jeden ze zahraničí, celkem je tedy 212 nakažených COVID - 19.
Z těchto 25 Kubánců, si osm z nich infekci přivezlo ze zahraničí: tedy tři ze Spojených států a tři z Mexika, po jednom Chile a Španělska, zatímco 17 potvrzených případů je u cestujících ze zahraničí.
Z 212 pacientů s diagnostikovanou nemocí je 188 ve stabilním stavu, přičemž bylo hlášeno šest úmrtí, jeden evakuovaný a 12 zotavených pacientů, včetně 94-leté kubánské ženy. Byli hlášeni čtyři pacienti v kritickém stavu a jeden pacient vážný.
Celkem je hospitalizováno 2 742 pacientů, včetně potvrzených a podezřelých případů, zatímco dalších 26 278 osob je v jejich domovech monitorováno týmy primární zdravotní péče.
Počínaje dnešní zemí, 1. dubna, jsou testovány na přítomnost viru specifické skupiny osob, včetně všech kontaktů a jedinců vykazujících příznaky akutní respirační infekce.
Rychlým a spolehlivým testem, který dokáže identifikovat pozitivní případ COVID-19 během 15 až 30 minut. Všichni cestující ze zahraničí, kteří přišli na Kubu ve dnech 17. až 23. března, kteří nejsou v izolaci, protože v té době nebylo stanoveno jako povinné; všechny osoby s akutními respiračními infekcemi; a starší dospělí v domovech s pečovatelskou službou.
 

Během tiskové konference ministerstva 1. dubna Dr. Durán vysvětlil, že rychlý test dokáže odhalit osoby, které mohou mít virus ve velmi rané fázi, a je nákladově efektivnější než test polymerázové řetězové reakce (PCR). Ti, kteří budou pomocí rychlého testu pozitivní, budou okamžitě izolování, ti jenž budou v testu negativní, zůstanou pod dohledem až 14 dní.
 

Bylo také hlášeno, že ve společenství Consolación del Sur v provincii Pinar del Río bylo identifikováno pět osob nakažených COVID -19, dříve nahlášeným případem týkajícím se návštěvníka ze zahraničí. To ukazuje, že uvnitř komunity existuje vnitřní infekce a bylo učiněno rozhodnutí karantény oblasti, omezení pohybu a pokyn obyvatelstvu zůstat doma. V provozu zůstávají pouze základní služby, zatímco úřady zajišťují splnění základních potřeb. Opatření zůstává v platnosti až 14 dní po zjištění posledního případu, aby se snížilo riziko další infekce.