Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravice valné hromady SČKP

Zdravice Valné hromady Společnosti česko-kubánského přátelství pro Kubánský institut přátelství mezi národy

 

Kubánský institut přátelství mezi národy

Havana, Kuba

 

 

 

Vážení přátelé a soudruzi,

 

zasíláme vám i celému kubánskému lidu své vřelé pozdravy z celorepublikové valné hromady Společnosti česko-kubánského přátelství, konané v Praze dne 1. února 2020.

 

Chceme vás opětovně ubezpečit o naší plné a upřímné solidaritě s vaší překrásnou zemí a jejím statečným lidem, který tváří tvář zločinným silám imperialismu dokázal uhájit svou nezávislost a socialismus.

 

Jednoznačně odsuzujeme zločinnou již šest desítek let trvající blokádu Kuby Spojenými státy americkými a žádáme její bezprostřední ukončení, protože je v zásadním rozporu s mezinárodním právem a cíli a principy Charty Organizace spojených národů a znamená hrubé, masové a systematické porušování práv kubánského národa.

 

Se vší rozhodností se také stavíme za okamžité uzavření nelegálního amerického internačního tábora v zátoce Guantanámo, známého pro rozsáhlé a systematické porušování lidských práv, a za navrácení tohoto protiprávně okupovaného kubánského území Kubánské republice.

 

Nesouhlasíme s vyjádřením našeho ministra zahraničí T. Petříčka vůči Kubě ze dne 14. ledna 2020 na Twitteru, kterým vybočil z pravidel diplomatického protokolu a zasahoval do vnitřních záležitostí suverénního státu, kterým Kuba nepochybně je.

 

Přátelé a soudruzi,

 

rádi vám a vašim prostřednictvím i celému kubánskému lidu vzkazujeme, že i v následujícím období bude Společnost česko-kubánského přátelství pokračovat v aktivním rozvíjení přátelství a solidarity se socialistickou Kubou a jejím lidem.

 

Ať žije česko-kubánské přátelství!

 

Ať žije socialistická Kuba!